Majówka w Albanii JOGA ROZKWITANIE

10 dni

25/04/2024 04/05/2024

15

Uczestnicy

Dolina Valbony

Miejsce

€ 1250

Cena

zapisy otwarte

Wyjątkowa majówka w Albanii, podczas której w sercu Alp Albańskich oraz nad Adriatykiem doświadczysz dużo zdrowego ruchu na świeżym powietrzu. Czekają Cię niezapomniane trekkingi, zajęcia jogi z doświadczoną nauczycielką, a dla chętnych morsowanie w rwących rzekach i wodospadach. Morskie kąpiele i spacery wzdłuż piaszczystej plaży z widokiem na zachód słońca. Poza dawką zdrowego ruchu zaplanowaliśmy dla Was również doświadczanie kultury w ważnych dla albańskiej historii miastach: TiraniePrizren (w Kosowie), Kruji. Lokalnych tradycji doświadczymy też kulinarnie podczas uczt w Durrës oraz Mrizi i Zanave.

UWAGA:
możliwość rezerwacji krótszego programu
na 8 dni do 2.05 W CENIE 1010 EURO (ok. 4339 zł)
zakończenie w dniu 8 programu i przejazd na lotnisko ok. godz. 17:30

Majówka w Albanii- Alpy Albańskie, nazywane Górami Przeklętymi

Wybieramy się w Góry Przeklęte, a sama nazwa zdradza wiele o tym miejscu. Dolina Valbony, gdzie planowana jest główna część naszej majówki w Albanii, leży na około tysiącu metrów wysokości i jest otoczona skalistymi górami. Najwyższe szczyty sięgają dwóch i pół tysiąca metrów, co sprawia, że dolina staje się trudno dostępna. Mieszkańcy, dostosowując się do surowych warunków przyrody, opracowali prostą kuchnię, korzystają z czystej, górskiej wody i zamieszkują kamienne domy opalane okolicznym drewnem. Wdech czystego powietrza uświadamia nam, że problemy współczesnego świata są tutaj bardzo odległe.

Nasza droga do Doliny Valbony

Wyprawa do Valbony nie jest łatwa – można wybrać drogę promem przez Jezioro Koman-Fierze, trasę przez Kosowo lub słynny szlak z Doliny Theth. Nasza majówka w Albanii rozpoczyna się w Tiranie, skąd wyruszymy malowniczą górską drogą prowadzącą przez najmłodszy kraj w Europie- Kosowo. W tym budzącym emocje państwie będzie czas na zwiedzanie, obiad i kawę po których udamy się do naszego głównego celu- Doliny Valbony, która leży w odległych Górach Przeklętych. Aktywną część wypoczynku w górach zakończy przeprawa małymi łódkami po Jeziorze Koman do rzeki Shala, gdzie spędzimy magiczną noc w tym niedostępnym miejscu. Będzie to nasze pożegnanie z Górami Przeklętymi.

Majówka w Albanii- Adriatyk w Durrës, Golem

Drugą część majówki w Albanii zaplanowaliśmy nad Adriatykiem. W luksusowym hotelu SPA, w pokojach z pełnym widokiem na morze będziecie mogli głęboko zregenerować się po intensywnych dniach w górach. W tej części wyjazdu będziemy też rozpieszczać Was fenomenalną kuchnią w najlepszych lokalnych restauracjach oraz zapoznamy Was jeszcze głębiej z kulturą i historią Albanii. 

Zatoka Durrës słynie z wielokilometrowego piaszczystego brzegu oraz najlepszej bazy hotelowej w kraju. Oprócz ciepłego, majowego słońca, do waszej dyspozycji będą też sauny ajurwedyjskiego SPA dostępnego w hotelu w cenie. Podczas pobytu nad Adriatykiem zabierzemy Was również na wycieczkę, podczas której poznacie tereny średniowiecznej twierdzy w Kruji i będziecie mogli kupić najlepsze pamiątki na Starym Bazarze. Zwiedzanie zakończymy w centrum Durrës, gdzie zaprosimy grupę na wieczorny spacer kulturoznawczy i najlepsze owoce morza na albańskim wybrzeżuMeison Bistro.

Luksusowy hotel SPA w Durres, Golem

W związku z dość wymagającymi dniami w górach, majówkę w Albanii zakończymy w pięciogwiazdkowym hotelu z 2016 roku. Znajduje się on bezpośrednio przy szerokiej plaży i oferuje wysoką jakość usług. Jasne, przestronne pokoje z pełnym widokiem na morze są idealne do relaksu po dniach pełnych wrażeń. W hotelu znajduje się także spa o najwyższym standardzie, idealne na chwilę dla siebie. Dodatkowym atutem jest możliwość podziwiania zachodów słońca nad morzem, ponieważ wybrzeże skierowane jest bezpośrednio na zachód. Niezwykłe kolory nieba tworzą niezapomniane widoki i magiczną atmosferę. Jest to idealne miejsce na wypoczynek, w którym luksus spotyka się z relaksem.

Mrizi i Zanave – przystań wróżek

Zaprosimy Was do Mrizi i Zanave, światowej klasy agroturystyki w Albanii. To miejsce, które gościło w prestiżowych magazynach ze względu na innowacyjną kuchnię i lokalne produkty. Doceniane jest za unikalne podejście do prowadzenia sezonowej kuchni i własną produkcję żywności. Renowacja zabytkowego budynku jest hołdem dla historii i architektury regionu. Mrizi i Zanave oferuje niezapomniane doświadczenia kulinarno-kulturowe. Podczas wizyty na północy Albanii, Mrizi i Zanave to absolutne “must-see”. Każdy detal, począwszy od mielonej mąki na chleb, po hodowlę zwierząt, jest starannie zaplanowany i realizowany. To nie tylko podróż przez smaki, ale także przez historię i pasję.

Mrizi i Zanave lokalne przystawki
Mrizi i Zanave lokalna agroturystyka
Mrizi i Zanave grupa w Albanii

Majówka w Albanii – jak będzie wyglądała praktyka jogi

Praktyka jogi będzie dopasowana do potrzeb i możliwości uczestników. Zarówno osoby, które nigdy nie praktykowały, jak i te bardziej doświadczone odnajdą się na macie i będą czerpały radość z ruchu. Rosela uważnie obserwuje grupę i poświęca uwagę każdemu. Praktyka asan odbywać się będzie każdego poranka, pozwoli nam ona rozciągnąć i zregenerować ciało po trekkingach. Joga odbywa się wśród malowniczych okoliczności przyrody wybranych przez nauczycielkę. Pięć osób, które jako pierwsze zapiszą się na majówkę w Albanii będzie miało dodatkową 1h praktykę indywidualną. Każdy dzień zakończy medytacja prowadzona przez Roselę. Więcej o nauczycielce jogi możecie przeczytać na jej stronie.

Autorką wszystkich zdjęć jest Anastasiia Zazuliak  https://anastasiiazazuliak.com/ 

UWAGA:
możliwość rezerwacji krótszego programu
na 8 dni do 2.05 W CENIE 1010 EURO (ok. 4339 zł)
zakończenie w dniu 8 programu i przejazd na lotnisko ok. godz. 17:30.

Plan Wyprawy

1

25.04 Dzień 1 - Tirana

Tego dnia przywitamy Was w nocy na lotnisku i wspólnie przejedziemy do hotelu, gdzie odpoczniemy po późno wieczornym locie. Hotel, w którym rozpocznie się nasza podróż po Albanii nie znajduje się ścisłym centrum, za to zapewnia przepiękny widok na panoramę miasta i jest otoczony Parkiem Narodowym Góry Dajti, dzięki czemu regeneracyjny sen będzie jeszcze spokojniejszy, co jest bardzo ważne, bo następnego dnia czeka nas intensywny progam i zwiedzanie!

2

26.04 Dzień 2 - Kosowo - Dolina Valbony

Dzień rozpoczniemy od rozciągającej ciało i dającej wytchnienie porannej praktyki jogi pod okiem nauczycielki Roseli, która pomoże zacząć dzień od zaszczyku energii. Po wzmocnieniu ciała wyruszymy w podróż w kierunku Gór Przeklętych, zmierzając do urokliwej Doliny Valbony. Podczas tej malowniczej podróży, przejedziemy przez Kosowo, zatrzymując się w malowniczej kosowskiej miejscowości Prizren na zwiedzanie, obiad i kawę. Po dotarciu do gospody w górach, czeka nas zasłużony odpoczynek i wspólna kolacja. Wieczór zamkniemy medytacją prowadzoną przez Roselę, co pozwoli nam odzyskać pełny spokój i harmonię, przygotowując nasze umysły i ciała do regenerującego snu.

3

27.04 Dzień 3 - Dolina Valbony - trekking do wioski Kukaj

Poranek zaczniemy od spokojnej sesji jogi, która delikatnie rozrusza nasze ciała i umysły, wprowadzając nas w harmonię z nadchodzącym dniem. Po wspólnym śniadaniu przeniesiemy się w krainę ciszy, gdzie spróbujemy pozostać przez trzy dni. W tym spokojnym nastroju udamy się na łagodny trekking w stronę urokliwej wioski Kukaj, zamieszkałej przez serdeczną góralską rodzinę. Po drodze będziemy podziwiać malownicze widoki, które dodadzą magii naszej podróży. Na miejscu czeka nas prosty, ale smaczny piknik, przygotowany przez naszych gościnnych gospodarzy. Wieczorem, po dniu pełnym relaksu, wrócimy do naszej gospody, aby delektować się wspólną kolacją. Następnie, otoczeni spokojem wieczoru, zakończymy dzień medytacją, otwierając serca na ciszę i refleksję.

4

28.04 Dzień 4 - Dolina Valbony - trekking do przełęczy Theth-Valbona

Dzisiejszy dzień zapowiada się jako najbardziej intensywny i pełen niezapomnianych wrażeń. Po porannej praktyce jogi i wspólnym śniadaniu wyruszymy w emocjonującą podróż w towarzystwie doświadczonego górskiego przewodnika. Podczas wędrówki zachowamy ciszę, aby jeszcze bardziej docenić piękno otaczającej przyrody. Naszym pierwszym celem będzie imponujący wodospad, z którego o tej porze roku spływają potężne masy wody. Dla tych odważniejszych będzie okazja do orzeźwiającej kąpieli w jego kaskadach. Kolejnym punktem naszej trasy będzie malownicza przełęcz Valbona-Theth, z której rozpościera się spektakularny widok na okolicę. W trakcie wędrówki zatrzymamy się na prosty piknik, przygotowany wcześniej przez naszych wspaniałych gospodarzy. Wieczorem, po powrocie do górskiej gospody, czeka nas obfita kolacja i wieczorna medytacja, przynosząca błogi spokój i refleksję po intensywnym dniu pełnym przygód. To będzie dzień, w którym harmonia ruchu, otaczającej przyrody i ciszy zapewnią niezapomniane wspomnienia.

5

29.04 Dzień 5 - Dolina Valbony - trekking na taras Jubani

Dzień rozpoczniemy harmonizującą praktyką jogi pod czujnym okiem Roseli. Po tej odprężającej sesji spotkamy się przy wspólnym, smacznym śniadaniu, by następnie kontynuować praktykę ciszy, robiąc miejsce na skupienie. Po południu odkryjemy malowniczy taras widokowy Jubani podczas półdniowego trekkingu. Czekają tam na nas spektakularne widoki, które zapadną w pamięć na zawsze. W tym miejscu zjemy też piknik i porozmawiamy o życiu w tych wyjątkowo surowych górach. Wieczorem wrócimy do naszego przytulnego guesthousu, gdzie czeka na nas kolacja pełna lokalnych smakołyków. Dzień zakończymy medytacją, będącą chwilą do głębokiego zrelaksowania się. To będzie dzień, który nie tylko wzbogaci nasze ciała i umysły, ale także otworzy nas na piękno natury i innych sposobów na życie.

6

30.04 Dzień 6 - Jezioro Koman - Rzeka Shala

Po energetycznej praktyce jogi i pożywnym śniadaniu wyruszymy w malowniczą wyprawę w kierunku rzeki Shala. Na malutkiej łódce, zaczynając od portu w Fierzy, przepłyniemy przez niezwykle urokliwe jezioro Koman. Noc spędzimy nad samą rzeką Shala, która nieustannie zachwyca turystów swoim bajkowym kolorem wody, niepowtarzalnym urokiem i otaczającą ją dziką zielenią. Po wspólnym obiedzie zabierzemy Was na taras widokowy, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą dolinę. To idealne miejsce do głębokiej rozmowy na temat lokalnego prawa zwyczajowego- Kanuni i Lek Dukagjini, znanego głównie z tradycji zemsty krwi i zaprzysiężonych dziewic. Po wspólnej kolacji, nad brzegiem tej bajkowej rzeki, zorganizujemy wieczorną medytację, abyście mogli lepiej zanurzyć się w spokoju i pięknie otaczającej przyrody. To będzie wieczór pełen magicznych chwil i refleksji, które wprowadzą Was w błogi stan relaksu i kontemplacji.

7

01.05 Dzień 7 - Mrizi i Zanave - Adriatyk

W tym dniu, po energetyzującej sesji jogi i sycącym śniadaniu, wyruszymy w kierunku wybrzeża. Ponownie weźmiemy udział w malowniczej podróży łodziami, przemierzając urokliwe Jezioro Koman. W trakcie przejazdu nad Adriatyk zatrzymamy się na niezwykły obiad w najsłynniejszej albańskiej agroturystyce- Mrizi i Zanave. Czekają tam na nas nie tylko lokalne smaki, ale także autentyczna atmosfera gościnności i zrównoważonego rolnictwa w nowoczesnym wydaniu. Po przyjeździe do Durrës, Golem i zameldowaniu w miejscu zakwaterowania, będziecie mieli czas na zasłużony odpoczynek. Wieczorem zapraszamy Was na wspólną medytację, która pomoże Wam odprężyć się po pełnym wrażeń dniu. To będzie wyjątkowy dzień, który połączy aktywność, kulinarną przyjemność oraz bliskość z naturą i lokalną kulturą w magicznym otoczeniu agroturystyki Mrizi i Zanave.

8

02.05 Dzień 8 - Adriatyk - SPA

Ten dzień zainaugurujemy dynamiczną sesją jogi nad malowniczym Adriatykiem. Następnie czeka na nas pyszne śniadanie z różnorodnego bufetu. Tego dnia zaplanowaliśmy dla Was zasłużony relaks i błogie leniuchowanie. Możecie w pełni poświęcić go relaksowi w SPA oraz korzystaniu z ciepłego majowego słońca. Specjalnie nie planujemy wspólnych posiłków, dając Wam pełną swobodę odkrywania kulinarnych skarbów tej niezwykle smacznej zatoki na własną rękę. Pozwólcie sobie na pełne zanurzenie się w niepowtarzalnym klimacie tego nadmorskiego kurortu. Dzień zakończy się medytacją, dodającą wyjątkową nutę spokoju i relaksu do wypoczynkowej części majówki w Albanii.

9

03.05 Dzień 9 - Adriatyk - Tirana, Kruja i Durres

Dzień rozpocznie się od pełnej energii jogi i śniadania. Następnie zaprosimy Was na interesującą wycieczkę, podczas której poznacie stolicę Albanii- Tiranę. Po kulturoznawczym spacerze z przewodnikiem i wizycie w Bunk'art 2 Przejdziemy do Kruji- pierwszej stolicy Albanii, gdzie odkryjecie historię i uroki średniowiecznej twierdzy w Kruji, czeka nas tam również lokalny obiad w naszej ulubionej restauracji na zamku. Na Starym Bazarze znajdującym się w miasteczku bohatera narodowego, Skanderbega, będziecie mogli kupić wyjątkowe pamiątki, w tym rękodzieło. Zwiedzanie zakończymy w sercu Durrës, gdzie zaprosimy Was na kulturoznawczy wieczorny spacer. Dzień zakończy się kolacją, podczas której zaserwujemy Wam najświeższe owoce morza dostępne na albańskim wybrzeżu. Intensywny dzień wypełniony kulturą, historią i smakami regionu, które połączą się w niezapomnianą podróż będą idealnym zwieńczeniem 9 wspólnych dni.

10

04.05 Dzień 10 - Adriatyk - powrót do Polski

Po raz ostatni zaczniemy dzień od wspólnej sesji jogi, która delikatnie rozrusza nasze ciała i umysły, wprowadzając nas w harmonię przed zbliżającym się wyjazdem. Po wspólnym śniadaniu po raz ostatni rzucimy okiem na Adriatyk i opuścimy nasze wygodne pokoje. Po wymeldowaniu czeka nas półgodzinny transfer na lotnisko w Tiranie i powrót do Polski. Majówka w Albanii jest czasem transformującym, relaksującym i zachęcającym do głębokich refleksji. Z tych wyjazdów nikt nie wraca taki sam, a tematem majowych wyjazdów jest rozkwitanie.

Cena obejmuje

UWAGA:
możliwość rezerwacji krótszego programu
na 8 dni do 2.05 W CENIE 1010 EURO (ok. 4339 zł)
zakończenie w dniu 8 programu i przejazd na lotnisko ok. godz. 17:30

 • 9x poranna praktyka asan z Rosela Ciko
 • 8x wieczorna medytacja prowadzona przez Roselę Ciko
 • transport dużym klimatyzowanym autokarem podczas całego pobytu
 • lokalny bus z Doliny Valbony do portu w Fierza
 • opieka pilota z Kaki Tours podczas całego pobytu
 • lokalni przewodnicy podczas trekkingów i wycieczek
 • noclegi (1 nocleg w hotelu w Tiranie, 4 noclegi w gospodzie w Valbona, 1 nocleg w gospodzie nad rzeką Shala, 3 noclegi w hotelu w Durrës)
 • śniadania każdego dnia
 • obiadokolacja po przylocie w hotelu w Tiranie
 • 3 posiłki dziennie (bez mięsa) w Valbona oraz nad rzeką Shala
 • obiad w Kosowie
 • obiad w Mrizi i Zanave
 • kolacja z owocami morza w Durrës
 • wszystkie wycieczki i aktywności zawarte w programie
 • lokalne podatki i ubezpieczenia
Cena nie obejmue
 • biletów lotniczych:LOTY POLECANE:

  WizzAir
    25.04   Kraków – Tirana        W42099 (wylot 22:15 – przylot 00:10)
  WizzAir  4.05      Tirana – Kraków       W42100 (wylot 19:00 – przylot 20:55)
  cena z dnia 15.03 z 10 kg bagażem w obie strony:     723 złlub dla osób chcących skrócić pobyt do 8 dni:
  WizzAir 2.05       Tirana Kraków        W42100 (wylot 19:45 – przylot 21:40)
  cena z dnia 15.03 z 10 kg bagażem w obie strony:     448 zł

Jeśli masz wątpliwości co do zakupy biletu- skontaktuj się z nami, pomożemy!

 • indywidualnego ubezpieczenia turystycznego
 • obiadów i kolacji niezawartych w programie (kolacja dnia 7, obiad i kolacja dnia 8, obiad dnia 9)

  Zapytaj o ofertę