Kim jesteśmy?

Kaki Tours to zespół pasjonatów podróży, założony przez polsko-albańską parę, która od 2017 roku zajmuje się turystyką w Albanii. W 2021 roku postanowili stworzyć miejsce na jej turystycznej mapie, które będzie odpowiedzią na potrzeby turystów, ale również będzie wpływać korzystnie na lokalną społeczność.

  • nasze wycieczki planowane są z poszanowaniem dla miejscowych tradycji, kultury oraz mieszkańców,
  • stawiamy na serdeczne kontakty z ludźmi, we wszystkich miejscach, do których zabieramy naszych gości,
  • programy wycieczek realizujemy w taki sposób, aby wspierać rodzinne restauracje, winnice, lokalnych przewodników i przedsiębiorców,
  • nasi współpracownicy to nasi przyjaciele!
Lokalni przewodnicy!

Na naszych wycieczkach stawiamy na lokalnych przewodników, którzy uzyskali aprobatę albańskiego Ministerstwa Turystyki.

Dlaczego to ważne?

  • po pierwsze w Albanii zawód przewodnika jest regulowany prawnie i aby móc legalnie oprowadzać grupy należy uzyskać stosowny certyfikat. W tym celu należy odbyć kurs, zdać egzamin w języku albańskim oraz co najważniejsze- być rezydentem Albanii,
  • nasi licencjonowani przewodnicy, to Albańczycy mówiący biegle w języku polskim, co pozwoli Wam poznać Albanię od strony lokalnych mieszkańców bez bariery językowej,
  • dzięki temu mamy pewność, że jesteście pod opieką profesjonalistów.
Prawdziwa Albania?

Wszystko czego doświadczycie w Albanii jest prawdziwe. Zarówno przeżycia w luksusowym hotelu, jak i na zaniedbanej ulicy. Podziwiając dziką przyrodę i opalając się na leżaku. Odwiedzając pędzące miasta, ale też wsie, w których zatrzymał się czas. We wszystkich tych miejscach spotkacie prawdziwych Albańczyków, którzy toczą swoje prawdziwe życie. Nie czarujemy Was iluzją o prawdziwej Albanii, ale pokazujemy, to co w niej wyjątkowe.

Poznaj naszą drużynę!

Albi- twórca Kaki Tours, licencjonowany przewodnik

Swoją przygodę z Polską rozpoczął w 2014 roku, kiedy zaczął studium języka polskiego w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Wrocławski z obroną w języku polskim. Na każde wakacje powracał do Albanii, by pokazywać turystom z Polski swój piękny i ciekawy kraj. W wolnym czasie sam uwielbia podróże, z namiotem po Albanii lub do najdalszych zakątków świata. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w pracy z Polakami na różnych stanowiskach: od tłumacza, przez rezydenta, do przewodnika turystycznego zdobył wiedzę na temat potrzeb i upodobań Polskich gości. Postanowił współtworzyć Kaki, żeby móc te potrzeby realizować.

Kinga- twórczyni Kaki Tours

Ukończyła psychologię, ze specjalnością psychologii biznesu. Przez pół roku mieszkała w Chinach, gdzie studiowała chiński i różnice międzykulturowe. Odwiedziła kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Swoją pasję i doświadczenie w podróżowaniu postanowiła dzielić z innymi współtworząc Kaki Tours. Odpowiedzialna jest za strategię marketingową firmy, komunikację w social media, kontakt z klientami oraz tworzenie produktów odpowiadających na ich prawdziwe potrzeby. Testuje programy dbając o detale, które sprawiają, że nasze wycieczki są wyjątkowe. Z Albanią związana jest od 2018 roku. Swoimi doświadczeniami z życia i podróży w tym kraju dzieli się na blogu.

Maria- licencjonowana przewodniczka, doradczyni klienta

Ukończyła archeologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia bliskowschodnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez rok mieszkała w Indonezji, gdzie w ramach stypendium Darmasiswa uczyła się języka indonezyjskiego. Ogółem w Azji spędziła około 2 lat. Pierwsze kroki w turystyce stawiała w Maroku i Turcji. Od 2017 nieprzerwanie pracuje w Albanii. Jako pierwsza dołączyła do zespołu Kaki Tours. Swoim doświadczeniem dzieli się z turystami pracując jako doradczyni klienta w biurze w Mali i Robit oraz jako pilot na wycieczkach do Macedonii. Pisze również artykuły na bloga ułatwiające samodzielne zwiedzanie Albanii. W 2022 roku wraz z Emilką zostały pierwszymi Polkami, które otrzymały uprawnienia przewodnika po Albanii!

Xhino (Dżino)- licencjonowany przewodnik

pochodzi z Wlory, ale z Albim poznali się dopiero w Łodzi, gdzie mieszkali w jednym akademiku podczas nauki języka polskiego. W albańskiej turystyce pracuje od 2017 roku i zdobywał swoje doświadczenie na różnych stanowiskach. Najlepiej czuje się jednak w bezpośrednim kontakcie z turystami, dlatego z wielką pasją oprowadza grupy po Albanii. Jego poczucie humoru przeplatające się z dużą wiedzą na temat swojego kraju gwarantują dobrze poprowadzoną wycieczkę i niezapomniane wspomnienia. Spotkacie go najczęściej na rejsie z Koman, w Tiranie i Kruji lub w Beracie. Zajmuje się też prywatnymi grupami i wyprawami Kaki Experience.

Elvis/Visi- pilot offroadowy

Albańczyk, który polskiego nauczył się sam. Pilot wycieczki offroadowej Bezdroża Durres 4x4. Zdobył wasze serca już na pierwszej wycieczce, pokazując Wam albańskie wioski i opowiadając o codziennym życiu Albańczyków. Nasze drogi przecięły się zupełnie przypadkiem- jego rodzina prowadzi restauracje obok naszego pierwszego biura w Golem. Jego przyjazne usposobienie, naturalna gościnność i serdeczność sprawiły, że od razu wiedzieliśmy w jakiej roli sprawdzi się w naszym zespole najlepiej- nie pomyliliśmy się. Bezdroża Durres 4x4 z Elvisem odbywają się 6 razy w tygodniu i zawsze są wyprzedane!

Mateusz- pilot offroadowy

zaczął pracę jako kierowca jeepa, ale szybko wspólnie wpadliśmy na pomysł jak lepiej wykorzystać jego umiejętności i doświadczenie podróżnicze. Został pilotem offrodowym i oprowadza nasze wycieczki dla aktywnych. W ubiegłym roku pokochaliście go na Durres 4x4 Szlakiem Wina i Oliwek, gdzie zajmował się grupą razem z Visim, ale tak naprawdę dał się poznać rozsławiając nasz autorski program Dziewicza Natura Albanii 4x4- do kanionu Holta i na szczyt Trevolit. W sezonie 2023 poprowadzi 2 nowe wycieczki przygodowe. Poza trekkingami i offroadem, pasjonuje się kuchnią i kraftem- przez kilka lat prowadził swój bar w centrum Warszawy.

Ania- doradczyni klienta

Ania skończyła warszawskie SGH i przez 13 lat pracowała w korporacjach, gdzie zajmowała się organizowaniem oraz obsługą klienta. W 2019 roku postanowiła zmienić swoje życie żeby móc więcej podróżować. Swoje marzenia zaczęła spełniać jesienią 2020, a do Albanii przyjechali z Mateuszem w kwietniu 2021 i od razu kupili mieszkanie w Sarandzie. Spotkacie ją w naszym biurze w Durres, gdzie swoim doświadczeniem w planowaniu i organizacji podróży dzieli się z turystami, pomagając im w wyborze najlepszych atrakcji. Prywatnie razem z Mateuszem dużo podróżują, a do pracy w sezonie 2022 przyjechali prosto z trekkingu w Himalajach, zimę 2023 spędzają w Azji. W podróżach szukają aktywnych możliwości wypoczynku, lokalnej kuchni i pysznej kawy.

Albert- kierownik ds. finansowych i księgowych

Inaczej kierownik do spraw trudnych i beznadziejnych. Magic man. Dzięki niemu biurokracja w Albanii staje się dla nas przystępna, a wszystkie sprawy udaje się załatwić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Osoba, dzięki której w naszej firmie wszystko działa sprawnie. Chociaż raczej go nie spotkacie, to działa on prężnie w strukturach Kaki Tours.

Ivi- kierownik ds. transportu

Odpowiedzialny za logistykę i bezpieczny transport na naszych wycieczkach. Albańskie drogi nie mają przed nim żadnych tajemnic. Kręte, górskie ścieżki i wąskie, zatłoczone uliczki nie są dla niego wyzwaniem. Zarządza flotą naszych autobusów i busów, planując trasy w najbardziej zrównoważony i wygodny dla uczestników sposób. Z sympatii do naszych gości zaczął się uczyć polskich słówek.

Kiril- licencjonowany przewodnik

Macedończyk, pochodzi z Ochrydy, to w tym mieście się wychował i tutaj mieszka jego rodzina. Języka polskiego nauczył się na wolontariacie we Wrocławiu. Jest licencjonowanym przewodnikiem po Ochrydzie i to tę wycieczkę najczęściej prowadzi. Możecie spotkać go również na Rejsie z Wlory lub Bezdrożach Durres 4x4.