Kim jesteśmy?

Jesteśmy polsko-albańską parą, która od pięciu lat zajmuje się turystyką w Albanii. W 2021 roku postanowiliśmy stworzyć miejsce na jej turystycznej mapie, które będzie odpowiedzią na potrzeby turystów, ale również będzie wpływać korzystnie na lokalną społeczność.

  • nasze wycieczki planowane są z poszanowaniem dla miejscowych tradycji, kultury oraz mieszkańców,
  • stawiamy na serdeczne kontakty z ludźmi, we wszystkich miejscach, do których zabieramy naszych gości,
  • programy wycieczek realizujemy w taki sposób, aby wspierać rodzinne restauracje, winnice, lokalnych przewodników i przedsiębiorców,
  • nasi współpracownicy to nasi przyjaciele!
Lokalni przewodnicy!

Na naszych wycieczkach stawiamy na lokalnych przewodników, którzy uzyskali aprobatę albańskiego Ministerstwa Turystyki.

Dlaczego to ważne?

  • po pierwsze w Albanii zawód przewodnika jest regulowany prawnie i aby móc legalnie oprowadzać grupy należy uzyskać stosowny certyfikat. W tym celu należy odbyć kurs, zdać egzamin w języku albańskim oraz co najważniejsze- być rezydentem Albanii,
  • nasi licencjonowani przewodnicy, to Albańczycy mówiący biegle w języku polskim, co pozwoli Wam poznać Albanię od strony lokalnych mieszkańców bez bariery językowej,
  • dzięki temu mamy pewność, że jesteście pod opieką profesjonalistów.
Prawdziwa Albania?

Wszystko czego doświadczycie w Albanii jest prawdziwe. Zarówno przeżycia w luksusowym hotelu, jak i na zaniedbanej ulicy. Podziwiając dziką przyrodę i opalając się na leżaku. Odwiedzając pędzące miasta, ale też wsie, w których zatrzymał się czas. We wszystkich tych miejscach spotkacie prawdziwych Albańczyków, którzy toczą swoje prawdziwe życie. Nie czarujemy Was iluzją o prawdziwej Albanii, ale pokazujemy, to co w niej wyjątkowe.

Poznaj naszą drużynę!

Albi- twórca Kaki Tours, licencjonowany przewodnik

Swoją przygodę z Polską rozpoczął w 2014 roku, kiedy zaczął studium języka polskiego w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Wrocławski z obroną w języku polskim. Na każde wakacje powracał do Albanii, by pokazywać turystom z Polski swój piękny i ciekawy kraj. W wolnym czasie sam uwielbia podróże, z namiotem po Albanii lub do najdalszych zakątków świata. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w pracy z Polakami na różnych stanowiskach: od tłumacza, przez rezydenta, do przewodnika turystycznego zdobył wiedzę na temat potrzeb i upodobań Polskich gości. Postanowił współtworzyć Kaki, żeby móc te potrzeby realizować.

Kinga- twórczyni Kaki Tours, doradczyni klienta

Ukończyła psychologię, ze specjalnością psychologii biznesu. Przez pół roku mieszkała w Chinach, gdzie studiowała chiński i różnice międzykulturowe. Odwiedziła kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Swoją pasję i doświadczenie w podróżowaniu postanowiła dzielić z innymi współtworząc Kaki Tours. Odpowiedzialna jest za strategię marketingową firmy, komunikację w social media, kontakt z klientami oraz tworzenie produktów odpowiadających na ich prawdziwe potrzeby. Testuje programy dbając o detale, które sprawiają, że nasze wycieczki są wyjątkowe. Z Albanią związana jest od 2018 roku. Swoimi doświadczeniami z życia i podróży w tym kraju dzieli się na blogu.

Eridin (Eryk)- przewodnik

Z Polską jest związany od 2005, kiedy rozpoczął studia w Warszawie, gdzie ukończył dwa kierunki na SGH. W albańskiej turystyce działa od 2016 roku. Z Kaki Tours jest od początku naszej działalności. Eryk specjalizuje się w wycieczkach rekreacyjnych. Jego otwartość i wrodzona gościnność sprawiają, że wyjazdy z nim na długo zapadną Wam w pamięć. Dzieli się on swoją wiedzą i doświadczeniem z pasją i albańską energią. Poczucie humoru przewodnika przeplatające się z wiedzą na temat albańskiej kultury są gwarancją dobrze poprowadzonej wycieczki. Najczęściej spotkacie go na rejsie z Wlory, rejsie z Koman lub na Bezdrożach Albanii.

Maria- pilot wycieczek, doradczyni klienta

Ukończyła archeologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia bliskowschodnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez rok mieszkała w Indonezji, gdzie w ramach stypendium Darmasiswa uczyła się języka indonezyjskiego. Ogółem w Azji spędziła około 2 lat. Pierwsze kroki w turystyce stawiała w Maroku i Turcji. Od 2017 nieprzerwanie pracuje w Albanii. Jako pierwsza dołączyła do zespołu Kaki Tours. Swoim doświadczeniem dzieli się z turystami pracując jako doradczyni klienta w biurze w Mali i Robit oraz jako pilot na wycieczkach do Macedonii. Pisze również artykuły na bloga ułatwiające samodzielne zwiedzanie Albanii.

Albert- kierownik ds. finansowych i księgowych

Inaczej kierownik do spraw trudnych i beznadziejnych. Magic man. Dzięki niemu biurokracja w Albanii staje się dla nas przystępna, a wszystkie sprawy udaje się załatwić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Osoba dzięki, której w naszej firmie wszystko działa sprawnie. Chociaż raczej go nie spotkacie, to działa on prężnie w strukturach Kaki Tours.

Ivi- kierownik ds. transportu

Odpowiedzialny za logistykę i bezpieczny transport na naszych wycieczkach. Albańskie drogi nie mają przed nim żadnych tajemnic. Kręte, górskie ścieżki i wąskie, zatłoczone uliczki nie są dla niego wyzwaniem. Zarządza flotą naszych autobusów i busów, planując trasy w najbardziej zrównoważony i wygodny dla uczestników sposób. Z sympatii do naszych gości zaczął się uczyć polskich słówek.