City Break: weekend w Albanii z polskim przewodnikiem PREMIUM (październik 2024)

4 dni

05/04/2024 08/04/2024

10

Uczestnicy

Tirana

Miejsce

€ 420

Cena

zapisy na listę oczekujących

Nie wiesz, co robić w weekend? Pakuj walizki i spędź city break w Albanii! Czekają Cię 3 intensywne dni, w których pomożemy Ci poznać Albanię z każdej strony – także tej, która jest trudna do znalezienia dla „normalnych turystów”! Gwarantujemy zwiedzanie w W KAMERALNEJ GRUPIE PREMIUM (max. 10 osób). Z nami zasmakujesz lokalnych specjałów w restauracjach popularnych wśród miejscowych i domach naszych przyjaciół. Zobaczysz wyjątkowe zabytki, które znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabierzemy Cię w malownicze miejsca, które wciąż są mało znane, a gwarantują naprawdę spektakularne widoki. Albanię poznasz z lokalnym licencjonowanym przewodnikiem, Albańczykiem, oczywiście w języku polskim. Gotowy(-a) na weekend w Albanii z KakiTours?

Tirana, Bulwar Męczenników Narodu, główna ulica stolicy

Tanie loty do Albanii

Będziemy na Ciebie czekać na miejscu, dlatego musisz jakoś się do nas dostać! Do Albanii są tanie i bezpośrednie loty z Warszawy i Krakowa. Szczególnie zimą można upolować naprawdę dobre okazje.

Czas trwania podróży to mniej niż 2 godziny! W tak krótkim czasie możesz znaleźć się w wyjątkowym miejscu, które tylko teoretycznie leży w Europie, lecz kulturowo ze Starym Kontynentem ma niewiele wspólnego!

Chcemy, żeby Twój city break w Albanii był dopracowany w każdym calu, dlatego pomożemy Ci wybrać loty! Twoim jedynym zadaniem będzie spakowanie walizek, udanie się na lotnisko i wejście w odpowiedni samolot. 😉 Po tym „trudnym” procesie rozpocznie się nasza wspólna kulinarno-kulturalno-historyczna podróż po Albanii.

Stary Bazar w Kruja

W jakim mieście odbywa się City Break?

Wybraliśmy Tiranie, stolicę Albanii, jako miejsce zakwaterowania. Miasto przyciąga swoim niepowtarzalnym połączeniem fascynującej historii, bogatej kultury i nowoczesności. Barwne budynki, tętniące życie nocne, lokalne targi i przyjazna atmosfera to elementy, które przyciągają uwagę turystów. Mozaikowy charakter Tirany sprawia, że jest to miejsce, gdzie brutalna przeszłość łączy się z współczesnością, tworząc unikalny charakter postkomunistycznej metropolii. Warto odwiedzić Plac Skanderbega, centralny punkt miasta otoczony zabytkowymi budowlami, pełniący rolę serca kulturalnego i społecznego Tirany.

Weekend w Albanii z Kaki Tours – plan wycieczki szczegółowy

Czas poznać szczegółowy plan wycieczki po Albanii z Kaki Tours.

Dzień 1: Wieczorny spacer po Tiranie i smakowanie lokalnych specjałów

W Kaki Tours chcemy Ci zapewnić całkowicie bezstresowy weekend w Albanii, dlatego poznasz nas już na lotnisku. Odbierzemy Cię i przetransportujemy do hotelu w centrum stolicy, który będzie naszą bazą wypadową. To postkomunistyczna metropolia, której niepowtarzalny klimat czuć na każdym kroku.

Po zakwaterowaniu czas na kolacje krótkie wieczorne zwiedzanie!

Przed spacerem kulturoznawczym z przewodnikiem wspólnie udamy się na kolację na Nowy Bazar (Pazzari i Ri) w Tiranie. Jest to miejsce, w którym lokalna kuchnia miesza się z gwarem miasta. Na bazarze można skosztować tradycyjnego street foodu stolicy- grillowanych specjałów. Tą prostą uliczną kuchnię docenia wielu mieszkańców Tirany, dlatego niemal zawsze wszystkie stoły są zajęte przez lokalsów.

Po wspólnym kulinarnym doświadczeniu na Pazzari i Ri lokalny polskojęzyczny przewodnik pokaże Ci najważniejsze zabytki. Powstały one jeszcze podczas okupacji osmańskiej czy włoskiej lub tzw. “wewnętrznej okupacji”. Ta burzliwa i trudna historia podbojów terenów Albanii pozostawiła za sobą naprawdę wyjątkową i bardzo zróżnicowaną architekturę. To przedsmak bardziej szczegółowego poznawania stolicy, które będziesz mógł kontynuować w kolejnych dniach Twojego pobytu.

Podczas city break w Albanii noclegi zaplanowaliśmy w tętniącym życiem centrum Tirany. Nasz hotel jest butikowy, o wysokim standardzie, oferujący pyszne śniadania i komfort wypoczynku. Znajduje się w bliskiej okolicy Placu Skanderbega i dzielnicy Blloku, więc wszędzie jest blisko.

Program jest w całości realizowany autami terenowymi Toyota Land Cruiser. Gwarantujemy również kameralną grupę: min. 5 uczestników, max. 10.

okolica Pazzari i Ri w Tiranie

Dzień 2: Zwiedzanie Beratu – jednego z najpiękniejszych miast Albanii

Nie chcemy Cię bardzo zmęczyć podczas weekendu w Albanii, dlatego do przedpołudnia zaplanowaliśmy czas wolny. Możesz samodzielnie zapoznać się z uliczkami stolicy, którą dzień wcześniej pokazał Ci przewodnik. Jeśli lubisz spokojne poznawanie miasta, to szczególnie polecamy Ci spacer po centrum i promenadzie Pedonalja. Warto zatrzymać się także na kawkę w lokalnym barze i zajrzeć na targ, gdzie znajdziesz różne pamiątki. Łowcy skarbów mogą skusić się na zakup złota, którego ceny są korzystne, a wybór bardzo duży i ciekawy.

Po południu czas na zwiedzanie! Pojedziemy do Beratu -znanego pod nazwą miasta tysiąca okien i uznanego za jedno z najpiękniejszych miejsc w Albanii. Można powiedzieć, że opinia ta jest potwierdzona przez profesjonalistów, gdyż Berat jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Na miejscu odwiedzimy teren twierdzy, która ma aż 187 metrów wysokości, a jej podwaliny wybudowano już w III wieku p.n.e.! Na terenie twierdzy od ponad 2500 lat toczy się zwykłe życie mieszkańców. Zwiedzimy tradycyjny dom-muzeum z XVIII wieku, który jest pomnikiem kultury kategorii pierwszej. To w nim doświadczysz lokalnych tradycyjny, gdyż ugości nas zaprzyjaźniona albańska rodzina. Przygotuj się na poczęstunek lokalnymi słodyczami, domową kawą i (oczywiście!) lokalnym alkoholem! To będzie jednak tylko kulinarny przedwstęp do smakowania Albanii.

Albania słynie z doskonałego jedzenia, dlatego zabierzemy Cię do restauracji, w której zasmakujesz tradycyjnych potraw i wina. Nasza uczta odbędzie się w jednej z trzech historycznych dzielnic – Gorica. Twoje kubki smakowe zachwycą się smakami byrków, tavë kosi, fërgesë , nadziewanych bakłażanów i papryk, oliwek oraz lokalnego wina.

punkt widokowy na zabytkową dzielnicę Gorica i most Gorica z XVIII w. oraz rzekę Osumi

Dzień 3: Zwiedzanie pierwszej stolicy Albanii, wypad nad Jezioro Bovilla

W trzeci dzień poznamy pierwszą stolicę Albanii oraz niezwykłe jeziorko o turkusowym kolorze! Zaraz po śniadaniu wraz z przewodnikiem wyruszymy zachwycić się krajobrazami Albanii.

Albania słynie ze swoich majestatycznych górzystych terenów, które zapierają dech w piersiach. Pokażemy Ci mniej znane, lecz wyjątkowe miejsce – turkusowe jezioro Bovilla leżące w Parku Narodowym Góry Dajti. To prawdziwy klejnot ukryty w górskim krajobrazie Albanii. Turkusowe jezioro będziemy podziwiać z punktu widokowego na górze Gamti.

Po eksploracji okolicy Jeziora Bovilla przejdziemy do Kruja, gdzie będzie czekała na nas uczta smaków! Na zamku w Kruji zjemy tradycyjny pasterski obiad, składający się z kilku potraw i czerwonego wina, produkowanego w tym regionie Albanii. Zamek w Kruji to średniowieczna twierdza, która stanowi zabytek kultury, ale także miejsce uświęcone historycznie dla Albańczyków – to była siedziba narodowego bohatera tego narodu – Skanderbega. Po wspólnej biesiadzie przy suto zastawionym stole i zwiedzaniu będzie też czas na zakupy wyjątkowych pamiątek na Starym Bazarze.

Dzień 4: wyjazd do Polski

Po śniadaniu w hotelu przyjdzie czas na wymeldowanie. Tego dnia nasz wspólny wyjazd dobiega końca. O godzinie 12:00 nasi kierowcy odbiorą Was z hotelu i odwiozą na lotnisko, gdzie będzie czas na ostatnie pamiątkowe zdjęcie grupy!

Jezioro Bovilla, punkt widokowy na górze Gamti

Weekend w Albanii – plan wycieczki skrócony

Wolisz oszczędzać czas i przeczytać plan wycieczki po Albanii w skróconej wersji? Rozumiemy to! Poniżej znajdziesz nasz program bez szczegółów.

Dzień 1 (piątek)

 • przylot do Albanii około godziny 19
 • odbiór przez przewodnika i transfer autami terenowymi do Tirany
 • zakwaterowanie w hotelu w centrum Tirany
 • kolacja na klimatycznym Pazzari i Ri – tradycyjny street food stolicy
 • wieczorne zwiedzanie Tirany z licencjonowanym przewodnikiem w języku polskim

Dzień 2 (sobota)

 • śniadanie w hotelu
 • czas wolny do godziny 12:30
 • wyjazd do Beratu, zwanego miastem tysiąca okien (obiekt wpisany na listę UNESCO)
 • zwiedzanie terenu twierdzy w Beracie
 • degustacja w tradycyjnym domu-muzeum
 • kilkudaniowa kolacja lokalnej kuchni i wina w jednej z zabytkowych dzielnic (Gorica)
 • czas wolny przy głównej promenadzie
 • powrót do hotelu około 21:00

Dzień 3 (niedziela)

 • śniadanie w hotelu
 • przejazd nad Jezioro Bovilla
 • wejście na górę Gamti
 • przejazd do Kruja
 • zwiedzanie Kruja z licencjonowanym przewodnikiem w języku polskim
 • tradycyjny obiad na Zamku Kruja
 • zakupy pamiątek na Starym Bazarze

Dzień 4 (poniedziałek)

 • śniadanie w hotelu
 • wykwaterowanie z hotelu o 12:00 i wyjazd na lotnisko
 • 14:00 wylot do Polski
Stary Bazar w Kruja

City break w Albanii – popularne pytania

Wycieczki do Albanii organizujemy nie od dziś, dlatego wiemy, że możesz mieć pewne pytania, które dość często pojawiają się u naszych klientów.

Gdzie będę spać w Albanii?

Będziesz spać w hotelu Theatro. Jest to butikowy budynek o wysokim standardzie, który zapewnia pełen komfort odpoczynku nocą, a poranki zaskoczą Cię przepysznymi śniadaniami. Dużą zaletą jest również jego lokalizacja w samym centrum stolicy.

Od jak dawna organizujecie wycieczki do Albanii?

Wycieczki pod szyldem Kaki Tours organizujemy od 2021 roku, a od 2017 roku zajmujemy się tym zawodowo.

Czy organizujecie weekend w Albanii dla grup zorganizowanych?

Tak. Dla większej liczby osób możemy zorganizować program weekendowego (lub nieweekendowego) zwiedzania Albanii w dowolnym terminie. Jeśli jesteś zainteresowany (-a) taką wycieczką, napisz do nas na: info@infokakitours.com

Ile osób będzie podczas city break w Albanii?

Tego typu wycieczki do Albanii organizujemy w kameralnych grupach. Na weekend w Albanii z polskim przewodnikiem zaplanowaliśmy grupę od 5 do 10 osób.

Czym będziemy się poruszać po Albanii?

Albania słynie z bardzo górzystych terenów, dlatego przez cały program będziemy poruszać się wygodnymi autami terenowymi Toyota Land Cruiser.

W jakim języku będzie mówił przewodnik?

Przewodnik mówi w języku polskim.

Ile trwa lot do Albanii?

Loty bezpośrednie twają mniej niż 2h.

Jaka waluta obowiązuje w Albanii?

Waluta Albanii to LEK, ale na wyjazd zabierz ze sobą EUR, które rozmienisz na miejscu. 1 EUR to około 105 LEK.

Czy nie lepiej jechać do Albanii na wakacje all inclusive?

To kwestia preferencji. Najczęściej nadmorskie kurorty są zamknięte na okoliczną kulturę, dlatego ich główną atrakcją są piaszczyste plaże i dobre jedzenie. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by poznać bardziej prawdziwą lokalną Albanię, to wiesz, do kogo się zgłosić. 🙂

Czy muszę mieć paszport?

Nie. Obywatele Polski nie potrzebują wizy ani paszportu. Na weekend w Albanii organizowany przez Kaki Tours wystarczy Ci dowód osobisty. Jeśli jednak chcesz spędzić wakacje także w Kosowie, to musisz mieć ważny paszport.

Chcę zwiedzić inne atrakcje w Albanii czy możecie mi to zapewnić?

Nasz program jesteśmy w stanie zmodyfikować według preferencji dla większych grup klientów. Wówczas możemy go wydłużyć o kilka dni i poszerzyć np. o Saranda – miasto położone u wybrzeży Morza Jońskiego, które swoją architekturą bardziej przypomina część Grecji, czy np. Gjirokastra – miasto tysiąca schodów.

Plan Wyprawy

1

Dzień 1 - piątek - Tirana

Po odebraniu grupy z lotniska, transferze i zakwaterowaniu w hotelu nasz lokalny licencjonowany przewodnik zabierze gości na wieczorny spacer po centrum stolicy i opowie o trudnej, postkomunistycznej historii miasta. Zanim wybierzemy się na spacer kulturoznawczy udamy się na kolację, której głównym tematem będzie albański street food. Zabierzemy Was do Nowy Bazar- Pazzari i Ri, gdzie stołują się wieczorami mieszkańcy Tirany. Na naszych stołach zagości grillowane qofte pochodzące z regionu Korczy- kernacka, jogurt salce kosi, kiszonki turshi, świeże sałaty, sery owcze i kozie. Po kolacji i spacerze odkryjemy nocne życie w dzielnicy Blloku.

2

Dzień 2 - sobota - Berat

Następnego dnia przedpołudnie będzie wolne, damy Wam czas na wypoczynek i samodzielne zapoznanie się z Tiraną- spacer po centrum miasta i promenadzie Pedonalja, kawkę w lokalnym barze, zakupy w butikach lub na targu. Po południu zabierzemy Was do Beratu, miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych w Albanii. Wraz z przewodnikiem zwiedzimy teren twierdzy, na której nieprzerwanie od 2500 lat toczy się zwykłe życie mieszkańców. Odwiedzimy tradycyjny dom-muzeum z XVIII wieku, który jest pomnikiem kultury 1.kategorii. Doświadczymy w nim lokalnych tradycji i zostajemy ugoszczeni przez naszą zaprzyjaźnioną rodzinę degustując słodycze oraz domową kawę i alkohol. To właśnie za sprawą świetnie zachowanej architektury osmańskiej historyczne centrum Beratu zostało wpisane na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Po wizycie w tradycyjnym domu czeka na nas kolejne doświadczenie- tym razem kulinarne. Zaprosimy Was do restauracji słynącej z lokalnej kuchni i wina. Uczta zostanie podana w kolejnej z trzech historycznych dzielnic- Gorica. Spróbujemy takich potraw jak: byrek, tave kosi, ferges, nadziewane bakłażany i papryki, oliwki oraz lokalne wino z którego słynie ten region.

3

Dzień 3 - niedziela - Kruja i Bovilla

Po śniadaniu i poranku w stolicy wybierzemy się na wycieczkę nad turkusowe Jezioro Bovilla leżące w Parku Narodowym Góry Dajti. Wejdziemy na punkt widokowy na górze Gamti, z którego rozciąga się zachwycająca panorama na góry i jezioro. Po eksploracji okolicy jeziorka przejedziemy do Kruji. Tam zjemy obiad w restauracji na Zamku Kruja. Tym razem na naszych stołach zagości wiejski kurczak zagrodowy zapiekany w tradycyjnej brytfannie- tave podawany wraz z lokalnymi przystawkami oraz z chlebem kukurydzianym w tłustym jogurcie. Po obiedzie zwiedzimy zamek z przewodnikiem, a następnie będzie czas wolny na zakupy pamiątek i spacer po Starym Bazarze.

4

Dzień 4 - Tirana - powrót do Polski

Ostatni dzień pobytu w Albanii, który można wykorzystać do godziny 12:00. Po śniadaniu w hotelu przyjdzie czas na wykwaterowanie się i wyjazd na lotnisko.

Cena obejmuje

 

 • transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu butikowym o wysokim standardzie w centrum Tirany
 • realizacja programu autami terenowymi Toyota Land Cruiser
 • zwiedzanie Albanii w kameralnej grupie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem- licencjonowanym przez ministerstwo
 • 3 obiadokolacje w lokalnych restauracjach zgodnie z programem
 • wszystkie bilety wstępu do atrakcji przewidzianych w programie

 

Cena nie obejmue
 • biletów lotniczych polecamy:
  5.04 WizzAir Warszawa Chopina-Tirana Wylot o 16:45
  8.04 WizzAir Tirana-Warszawa Chopnia Wylot o 13:5005.04 RyanAir Warszawa-Tirana Wylot o 17:45
  8.04 RyanAir Tirana-Krakow Wylot o 08:355.04 PLL LOT Warszawa-Tirana Wylot o 14:30
  8.04 PLL LOT Tirana-Warszawa Wylot o 13:30
 • indywidualne ubezpieczenie turystyczne
 • osobiste wydatki nieprzewidziane w programie
 • alkohol poza uwzględnionym w programie

  Zapytaj o ofertę