spotkanie z Albanią

SPOTKANIE Z ALBANIĄ – od kałasznikowów do wakacyjnego raju tysięcy Polaków

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Albanią, które odbędzie się na przepięknym poddaszu z tarasem i widokiem na dachy budynków wrocławskiego Starego Miasta🤩

Pokażemy Wam Albanię, widzianą naszymi oczami, z perspektywy Albańczyków mieszkających w Polsce i Polki mieszkającej w Albanii.

Skonfrontujemy stereotypy o małym kraju, który był zamknięty przez 50 lat, a który staje się rajem wakacyjnym. Najpierw dla odważnych, potem dla masowej turystyki. Pokażemy majestatyczne góry, zachwycające morskie krajobrazy i unikatową przyrodę.

Porozmawiamy o bogatej historii i złożonej tożsamości Albanii, o różnorodności etnicznej, o dziedzictwie historii oraz o wyzwaniach współczesności.

Przybliżymy Wam Albanię, pokażemy jak wygląda codzienność i jak nasza ojczyzna się zmienia. Porozmawiamy o zbieżnej historii Polski i Albanii, o tym jak się różnymi i co nas łączy. Opowiemy też jak się żyje w Albanii i czy Polka może tam bezpiecznie rozwijać biznes.

Spotkaniu będą towarzyszyć zdjęcia Albanii wykonane przez utalentowaną fotografkę Anastasiia Zazuliak.

Gdzie odbędzie się spotkanie?

OP ENHEIM, czyli dom otwarty… dla kultury.

OP ENHEIM to przestrzeń dla kultury we Wrocławiu, w niepowtarzalnej barokowej kamienicy przy placu Solnym we Wrocławiu. OP ENHEIM obejmuje galerię sztuki na pierwszym piętrze historycznej kamienicy oraz przepiękne poddasze z tarasem i widokiem na dachy budynków Starego Miasta. To tu, w kameralnym Salonie Herz, gdzie się spotkamy, odbywają się wydarzenia kulturalne, warsztaty oraz koncerty, m.in. muzyki eksperymentalnej. Fundacja stawia sobie za cel wspieranie sztuki współczesnej poprzez rozwój sieci współpracy z instytucjami we Wrocławiu, Berlinie i w innych krajach europejskich.

KIEDY: Środa, 3 kwietnia
GDZIE: Salon Herz w OP ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław
WSTĘP WOLNY

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych, ale liczba miejsc ograniczona.
Potwierdź, że będziesz,
napisz do Roseli:
📩 czesc@jogazrosela.pl
📞lub zadzwoń +48 666 6777 108

Kto poprowadzi spotkanie?

Albi Miftari – Albańczyk, który swoją przygodę z Polską rozpoczął w 2014 roku, kiedy zaczął studium języka polskiego w Łodzi. Ukończył Uniwersytet Wrocławski z obroną w języku polskim. Na każde wakacje powracał do Albanii, by pokazywać turystom z Polski swój piękny i ciekawy kraj. Teraz prowadzi swoje własne biuro podróży, w którym odpowiedzialnie i na własnych warunkach pokazuje gościom największe uroki Albanii.

polski przewodnik w Albanii

Kinga Stachów– z wykształcenia psycholog, zainteresowana m.in. psychologią międzykulturową, psychologią pieniądza oraz neuropsychologią poznawczą. Na studiach wyjechała na pół roku do Chin, gdzie studiowała chiński i różnice międzykulturowe. Odwiedziła kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Swoją pasję i doświadczenie w odpowiedzialnym podróżowaniu oraz z szacunkiem do odmiennych kultur postanowiła dzielić z innymi współtworząc Kaki Tours. Z Albanią związana jest od 2018 roku. Swoimi doświadczeniami z życia i podróży w tym kraju dzieli się na blogu.

polka w Albanii

Rosela Ciko– certyfikowana nauczycielka jogi, ekonomistka z wykształcenia, z upodobania pasjonatka nauki i szeroko rozumianej sztuki. Moje miasto to Tirana, ale w Polsce mieszkam dłużej niż w Albanii. Wrocław kocham, tu mieszkam i pracuję oraz stąd organizuję podróże z jogą do Albanii. Obywatelka Albanii i Polski, mama Ignasia.

Anastasiia Zazuliak– jest fotografka portretowa i reportażowa. Fotografią zajmuje się od 10 roku życia. Jest absolwentką Canon Student Development Program 2022, VII Academy oraz Eddie Adams Workshop XXXVI. Jej prace wystawiane były w Ukrainie, Polsce, Czechach, Litwie, USA, Niemczech i innych krajach. Zainteresowania Anastasji oscylują wokół ludzi, tożsamości, migracji, traumy i dzieciństwa. Anastasiia pracuje nad osobistymi projektami fotograficznymi oraz przyjmuje zamówienia od klientów.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

Recent Posts